2024-04-16

Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra – DUOday ambasadoriai! Atraskime vieni kitus! #DUOday

Per „DUOday“ įmonės bei organizacijos visame pasaulyje kviečia žmones su negalia išbandyti naujas profesijas bei darbo roles. Šią dieną tūkstančiai duetų, kuriuos sudaro žmogus su negalia ir įmonės darbuotojas, praleidžia kartu – susipažįsta su įmone iš vidaus, išbando įprastas darbuotojų užduotis, dalyvauja susitikimuose, bendrauja su kolegomis.

2024 metų „DUOday“ prasidės gegužės 23 dieną Šešėliavimo veiklas galima bus įgyvendinti tiek gegužės 23 d., tiek bet kurią kitą dieną iki gegužės 31 dienos.

„Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra dirba tam, kad žmonės su negalia turėtų lygias teises ir galimybes realizuoti save. Prisidėdami prie #DUOday iniciatyvos, siekiame, kad jos dalyviai turėtų galimybes išbandyti savo turimas kompetencijas darbo rinkoje, išmėginti profesijas, o galbūt ir atrasti sau tinkamą darbovietę, taip realizuojant savo darbinį potencialą“, - sako Agentūros direktorė Eglė Čaplikienė.

Praėjusiais metais kartu su Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra DUOday iniciatyvoje dalyvavo per 150 įmonių visoje Lietuvoje. Dalyvausių įmonių atstovų buvo paklausti, kokią naudą jie gavo iš DUOday patirties. Net 94 % jų teigė susipažinę su žmonėmis su negalia kaip su potencialiais darbuotojais, 84 % – gavo įžvalgų, kaip būtų galima geriau pritaikyti darbo sąlygas žmonėms su negalia, 88 % teigė po DUOday geriau supratę savo įmonės klientų, turinčių negalią, poreikius, o 96 % ši diena suteikė daug pozityvių emocijų.

Kviečiame registruotis organizacijas!

Prieš dvylika metų Belgijoje prasidėjusi iniciatyva šiandien yra išplitusi daugelyje Europos šalių. Lietuvoje „DUOday“ nuo 2019 metų organizuoja VšĮ „SOPA“ ir kasmet prie jos prisijungia vis daugiau žmonių su negalia užimtumu besirūpinančių organizacijų. Iniciatyva vyksta daugelyje Lietuvos miestų ir geografija vis plečiasi.

Junkitės į #DUOday ir pažinkite žmones su skirtingais gebėjimais!

Atraskime vieni kitus!