2024-04-16

Susitikime su Lietuvos aklųjų bei silpnaregių sąjunga – bendradarbiavimo ir sprendimų paieškos sėkmingo rezultato link #susitikimai

Balandžio 15 dieną susitikome su ir Lietuvos aklųjų bei silpnaregių sąjungos atstovais bei aptarėme svarbius klausimus dėl negalios nustatymo pokyčių nuo 2024 m.

Diskusijoje išsamiai aptarėme negalios nustatymo procesą, o ypatingas dėmesys buvo skirtas klausimyno pildymo asmenims su regos sutrikimais aptarimui.

Susitikimo metu aktyviai diskutavome dėl konkrečių klausimų vertinimo metodų ir poreikio įtraukti taiklesnius klausimus konkrečiose veiklos srityse, atitinkančius asmenų su regėjimo sutrikimais poreikius.

Svarbiausias susitarimas, pasiektas susitikimo metu, tai susitarimas dėl metodinių rekomendacijų papildymo, atitinkančių asmenų su regėjimo sutrikimais vertinimu.

Šis sprendimas žengia žingsnį į priekį, siekiant užtikrinti teisingą ir efektyvų negalios nustatymo procesą.

Džiaugiamės, kad sutarėme tęsti bendradarbiavimą ir ieškoti geriausių sprendimų, kad būtų pagerintos neįgaliųjų gyvenimo sąlygos Lietuvoje.

Tikimės, kad tai nebus paskutinis susitikimas bei laukiame ateinančių bendrų veiksmų, kurie padės toliau stiprinti bendradarbiavimą.

Dėkojame visiems dalyvavusiems už produktyvų ir konstruktyvų susitikimą.