Kaune įvyko Nacionalinės sveikatos socialinių darbuotojų asociacijos konferencija „Socialinis sveikatos aspektas: socialinis darbuotojas sveikatos priežiūroje“. Renginio metu Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros atstovės pristatė nuo 2024 metų pasikeitusią negalios nustatymo tvarką ir atsakė į gausius konferencijos dalyvių klausimus.
Direktorės pavaduotoja Jelena Ivančenko ir Metodinės pagalbos ir analizės skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Kšivickienė dalyviams pristatė kaip yra vertinamas bazinis dalyvumas ir individualios pagalbos poreikis, akcentavo, kaip skaičiuojamas galutinis dalyvumo lygio procentas arba neįgalumo lygis.
Sveikatos priežiūros įstaigose dirbantys socialiniai darbuotojai, dalyvaujantys Nacionalinės sveikatos socialinių darbuotojų asociacijos veikloje, norėjo sužinoti, kas yra pagalbos vadybininkas, koordinatorius, kaip sudaromas pagalbos planas, kaip jis pasiekia asmenį, kaip vyksta pagalbos koordinavimas ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas su sveikatos priežiūros įstaigomis.
Pristatant pagalbos koordinavimą – nuo 2024 metų pradžios taikomą naujovę – stengtasi atsakyti į iš anksto asociacijos pateiktus klausimus. Agentūra tiesiogiai neperduoda asmeniui sudaryto pagalbos plano sveikatos priežiūros įstaigoms, tačiau sveikatos paslaugos yra svarbios užtikrinant asmens su negalia poreikius.
Savivaldybės pradėjo svarstyti sveikatos priežiūros įstaigų įtraukimo į pagalbos koordinavimą galimus būdus. Šiame procese svarbus pasidalinimas informacija ir patirtimi. Agentūra planuoja kas mėnesį rengti tarpinstitucinius susitikimus pagalbos koordinavimui ir kitiems asmenų su negalia reikalams aptarti. Susitikimuose dalyvaus ir savivaldybių atstovai.
Agentūros atstovai siekia skleisti supratimą ir sąmoningumą apie negalios nustatymo ir pagalbos koordinavimo procesą, įskaitant informacijos skleidimą apie teisinį reglamentavimą ir atliekamas procedūras.
Atnaujinimo data: 2024-04-22
Kvietimas teikti dokumentus Lietuvių gestų kalbos vertėjų atestacijai
Organizuojami mokymai, skirti Individualios pagalbos poreikio klausimyno pildymui
Prieinamumą atveriančios galimybės jau ir kine
Psichologo paslaugos asmenims su klausos negalia: pusmečio rodikliai