Nuo šių metų, esant poreikiui, teikiama ir funkcinio pajėgumo, reikalingo saugiai vairuoti automobilį, lavinimo paslauga, teikiama profesionalių ergoterapijos bei kineziterapijos specialistų. Tai užtikrina didesnes galimybes pasiruošti vairavimui ir judėti savarankiškumo link.
Kiekvienas žmogus, turintis negalią, norėdamas lankyti vairavimo kursus, turėtų atlikti namų darbus: pasirūpinti ir specialistams pateikti vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą iš savo gydymo įstaigos, kurioje būtų nurodyta, kad gali vairuoti ir kodai, kaip turėtų būti pritaikytas automobilis: reikalingas rankinis automobilio valdymas ar, galbūt, automatinė pavarų dėžė ir vairo priedas.
Išdrįsta turintys net sunkią negalią
Per daugiau nei 10 mokyklos veiklos metų ją sėkmingai baigė apie 300 įvairią judėjimo negalią turinčių asmenų, judančių vežimėliu, naudojantis vaikštyne ar ramentais bei patiriančių kitų judėjimo apribojimų.
Dešimtys žmonių, turinčių sunkią negalią, sėdo prie jiems pritaikytų lengvųjų automobilių ar mikroautobusų vairo. „Įsimintinas tetraplegiją (visišką arba dalinį galūnių paralyžių) turinčio vaikino, kuris su dideliu užsidegimu mokėsi, sėkmingai išlaikė egzaminus, įgijo vairuotojo pažymėjimą, o dabar vairuoja mikroautobusą, atvejis. Į savo transporto priemonę vaikinas patenka elektriniu vežimėliu pro mikroautobuso galines duris ir įrengtą keltuvą, sėda į vairuotojo vietą, jis mobilus ir pats, ir savo šeimos narius nuveža ten, kur reikia“, – pasakojo R. Noreikytė-Ustinavičienė.
Nemokamus vairavimo kursus gali lankyti ir ukrainiečiai su judėjimo negalia. Jiems, kartu su medicinine pažyma, būtina turėti leidimą gyventi Lietuvoje (suteikta laikinoji apsauga) bei Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos išduotą dokumentą dėl dalyvumo lygio.
Vairavimo kursus finansuoja Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Vairavimo mokymą organizuoja VšĮ Valakupių reabilitacijos centras.Daugiau informacijos: tel. +370 612 09926, el. paštas [email protected].
Atnaujinimo data: 2024-10-30
Asmeninio asistento pagalba – visoje Lietuvoje
Savo darbe įžvelgia didžiulę prasmę: „Prisidedu, kad kitiems būtų geriau“
Negalios reformos apžvalga: pagrindiniai teikiamų paslaugų ir vykdomų priemonių pokyčiai
KVIEČIAMA DALYVAUTI NACIONALINIO ATSAKINGO VERSLO APDOVANOJIMO 2024 METŲ KONKURSE
Nežinote, kaip kalbėti apie negalią? Pasinaudokite specialia svetaine