Sprendimo dėl neįgalumo lygio išdavimas

SPRENDIMO DĖL NEĮGALUMO LYGIO IŠDAVIMO APRAŠYMAS

Eil. Nr.

Pavadinimas

Aprašymo turinys

1.

Administracinės paslaugos kodas

02

2.

Administracinės paslaugos versija

1 versija

3.

Administracinės paslaugos pavadinimas

Sprendimo dėl neįgalumo lygio išdavimas

4.

Administracinės paslaugos apibūdinimas

 

Neįgalumo lygis – atsižvelgiant į nepilnamečio negalią ir aplinkos veiksnius kompleksiškai įvertintos ir nustatytos asmens galimybės visapusiškai ugdytis ir veiksmingai dalyvauti visuomenės gyvenime. Neįgalumo lygis nustatomas asmenims iki pilnametystės, išskyrus asmenis, kurie yra (buvo) draudžiami valstybiniu socialiniu draudimu. Teisę į neįgalumo lygio nustatymą turi asmenys, kuriems taikomas Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymas.

Neįgalumo lygis nustatomas kompleksiškai vertinant asmens bazinį dalyvumą ir individualios pagalbos poreikį.

Bazinis dalyvumas nustatomas remiantis klinikiniuose elektroniniuose dokumentuose arba siuntime į Agentūrą ir medicininiuose dokumentuose pateiktais duomenimis, o asmens individualios pagalbos poreikis įvertinamas Agentūros specialistui pokalbio su asmeniu (jo atstovu) metu pildant individualios pagalbos poreikio klausimyną. Asmenims iki 4 metų klausimynas nepildomas.

Asmeniui gali būti nustatytas sunkaus, vidutinio arba lengvo neįgalumo lygis.

Neįgalumo lygis, atsižvelgiant į prognozuojamus aplinkos veiksnių įtakos ir (ar) asmens organizmo funkcijų sutrikimų pasikeitimus, galinčius daryti įtaką asmens neįgalumo lygio pasikeitimui, gali būti nustatomas 6 mėnesiams, 12 mėnesių, 24 mėnesiams arba iki pilnametystės.

5.

Teisės aktai,
reguliuojantys
administracinės paslaugos teikimą

Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymas Nr. XIV-1722;

Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2005 m. kovo 23 d. įsakymas Nr. V-188/A1-84/ISAK-487 „Dėl neįgalumo lygio nustatymo kriterijų ir tvarkos parašo patvirtinimo“.

6.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi pateikti asmuo (asmens atstovas)

  • Prašymas nustatyti neįgalumo lygį asmeniui (šiame prašyme asmens atstovas nurodo savo ir asmens, dėl kurio kreipiasi, vardą, pavardę, gimimo datą, kontaktinį telefono ryšio numerį ir (arba) elektroninio pašto adresą, nuolatinės gyvenamosios vietos adresą ir prašymą nustatyti neįgalumo lygį asmeniui (nurodo asmens vardą, pavardę);
  • asmenį gydančio gydytojo parengtas siuntimas į Agentūrą, jei gydantis gydytojas klinikinių elektroninių dokumentų E003 „Stacionaro epikrizė“ ar E025 „Ambulatorinio apsilankymo aprašymas“ ir E027 „Siuntimas konsultacijai, tyrimams, gydymui“ nėra pateikęs Elektroninėje sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinėje sistemoje ESPBI IS);
  • asmens, kuriam prašoma nustatyti neįgalumo lygį, asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas arba asmens tapatybės kortelė arba leidimas nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje arba gimimo liudijimas, jei vaikas yra gimęs iki 2017 m. sausio 1 d.), atstovo asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (pasas, asmens tapatybės kortelė arba leidimas nuolat ar laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje) ar jo kopija;
  • rašytinis asmens atstovo sutikimas, kad Agentūra gautų ir asmens su negalia pažymėjime panaudotų asmens veido atvaizdą iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro (asmuo nurodo savo ir asmens, dėl kurio kreipiasi, vardą, pavardę, gimimo datą ir sutikimą dėl nuotraukos gavimo iš Lietuvos Respublikos gyventojų registro) arba asmens nuotrauką skaitmeninėje laikmenoje.

Asmens nuotrauka skaitmeninėje laikmenoje turi atitikti nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus ir būti pateikta JPG formatu (vaizdo parametrai: rezoliucija ‒ 300 dpi, matmenys ‒ 295 × 380 taškų, rekomenduojami spalvos parametrai ‒ nespalvota („Greyscale“).

Šie dokumentai Agentūrai turi būti pateikti per 60 darbo dienų nuo klinikinių elektroninių dokumentų pateikimo arba siuntimo į Agentūrą parengimo dienos.

Dokumentus galima pateikti:

  • atvykus į Agentūrą;
  • paštu arba per kurjerį (siunčiamų dokumentų kopijos turi būti patvirtintos teisės aktų nustatyta tvarka);
  • elektroninių ryšių priemonėmis: elektroniniu paštu; per Nacionalinę elektroninių siuntų pristatymo naudojant pašto tinklą informacinę sistemą; kitomis elektroninių ryšių priemonėmis, jei valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama elektroninė paslauga, leidžianti nustatyti asmens tapatybę.

7.

Informacija ir dokumentai, kuriuos turi gauti institucija (prašymą nagrinėjantis tarnautojas)

 ­­__

8.

Administracinės paslaugos teikėjas

Agentūros teritoriniai skyriai.

9

Administracinės paslaugos vadovas

Agentūros teritorinių skyrių vedėjai.

10.

Administracinės paslaugos suteikimo trukmė

Agentūros teritorinis skyrius sprendimą dėl asmens neįgalumo lygio priima per 20 darbo dienų nuo visų reikiamų dokumentų gavimo dienos.

Jei dėl objektyvių priežasčių per nurodytą terminą asmens neįgalumo lygio vertinimas negali būti atliktas, Agentūros direktoriaus ar jo įgalioto valstybės tarnautojo sprendimu asmens neįgalumo lygio vertinimo terminas gali būti pratęstas ne ilgiau kaip 10 darbo dienų.

11.

Administracinės paslaugos suteikimo kaina

Paslauga teikiama neatlygintinai.

12.

Prašymo forma

https://anta.lrv.lt/lt/prasymu-formos/ (PRAŠYMAS NUSTATYTI NEGALIĄ

 

 

 

 

Atnaujinimo data: 2024-03-07